baner

Архиереи Запорожской области встретились с Главой Запорожской областной государственной администрацией

19 марта митрополит Запорожский и Мелитопольский Лука, и архиепископ Бердянский и Приморский Ефрем вместе с представителями духовенства встретились с Главой Запорожской областной государственной администрацией Старухом А.В. и передали письмо к Президенту Украины.

От имени всех Православных верующих Запорожской области в своем письменном обращении Архиереи обращают внимание Президента на постоянное и системное нарушение Конституции в церковно-государственных отношениях.

На протяжении последних нескольких лет Украинская Православная Церковь переживает открытые нападки и гонения со стороны власть имущих и право-радикалов. Это проявляется в принятии Верховной Радой прошлого созыва неконституционных антицерковных законов. Власти на местах безразличны, а порой и активном участвуют в захватах храмов УПЦ, препятствуют в регистрации и перерегистрации Уставов общин, и прочем.

На встрече, которая прошла в обстановке взаимопонимания, было отмечено, что верующие терпят открытое притеснение со стороны государственных служащих и далее терпеть подобное невозможно.

Передав Запорожскому Губернатору Александру Старуху свои письменные требования к Президенту Украины, представители духовенства настоятельно попросили серьезно отнестись к данному обращению.

На текущий момент, когда Украина погрязла в кризисах и прочих социальных катаклизмах, недопустимо то, что представители всех ветвей власти вместо того, чтобы служить на благо народа, разжигают межрелигиозную вражду и пытаются заставить людей изменить свое мировоззрение.

Губернатор выслушал заявления представителей духовенства Запорожской области, пообещал передать обращение Президенту Украины и изучить указанные проблемы в отношениях государства к Церкви в регионе.

Приводим текст обращения:

                                                                                                                                      ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ

ЗЕЛЕНСЬКОМУ В.О.

Шановний пане Президенте!

Від імені всіх вірних чад Української Православної Церкви, які проживають в Запорізькій області, Ваших виборців, громадян України, просимо Вас почути наше звернення.

Ви є сувереном нашої країни і гарантом дотримання прав громадян, володієте правом законодавчої ініціативи, відповідно до статті 93 Конституції України: «Право законодавчої ініціативи у Верховній раді України належить Президентові України, народному депутату України та Кабінету міністрів України». Законопроекти, визначені Президентом України як невідкладні, розглядаються Верховною радою України позачергово». Ми просимо Вас показати на ділі, як Ви чуєте нас, громадян України, і не допустити наруги над основним Законом України.

Протягом ряду років ми відчуваємо посилення дискримінації за релігійною ознакою. Приймаються антицерковні закони, (Закон України від 20 грудня 2018 № 2662-VIII, Закон України від 17 січня 2019 року № 2673-VIII в), не реєструються релігійні громади на місцях, порушується Конституція, захоплюються храми, піддаються насильству віруючі.

У своїй країні, в своїх містах і селах мільйони православних віруючих примушують відчувати себе вигнанцями. Зі ЗМІ виливаються мегатонни брехні на адресу нашої Матері-Церкви і Її вірних чад. Виходячи з законодавчих посилів, нас хочуть перетворити в «недогромадян». Деякі лжепатріоти вимагають, щоб нас маркували, як тварин. З історії ми пам’ятаємо, що подібне вже відбувалося в Європі, коли для відмінності між національною приналежністю використовувалися «відзнаки». Невже, в нашій країні, яка позиціонує себе як правова держава, можлива подібна сегрегація? Ні одне посягання на наші права і їх обмеження не отримали належної правової оцінки, а якщо суди приймають рішення на користь нашої Церкви, то ці ж рішення просто не виконуються.

Подані на розгляд Верховної Ради законопроекти №5101, 5143, 5144, які передбачають внесення змін до низки нормативних актів, що створюють можливість ліквідації релігійних (і не тільки) організацій з широкого спектру причин, (глорифікація, колаборація і т.п.), за якими проглядає політичне замовлення, що повертає нас в атмосферу Радянського Союзу часів 1937 року.

Наших священиків не допускають до окормлення наших віруючих в Збройних силах України.

Прем’єр-міністр України рапортує про допомогу влади окремій конфесії, а депутати Верховної Ради виконують обов’язки листонош цієї релігійно-політичної організації. Ми обурені тим, що все вище зазначене є втручанням влади в церковні справи.

Ми піклуємося про свою Батьківщину, ми допомагаємо нашим громадянам, бажаємо лише тільки одного – дотримання Конституції, непорушення наших прав. Ми просимо, почуйте нас, віруючих Української Православної Церкви!

Високоповажний Володимире Олександровичу, ми закликаємо Вас вплинути на ситуацію, що склалася в нашій країні, оскільки Ви, як Президент України маєте всю повноту влади припинити безчинство і самовладдя.

Дні Великого Посту сповнені спокус і, розуміючи це, ми, зберігаючи в своїх серцях любов, просимо Вас – поверніть повагу до Конституції України і до нашого народу!

Від імені вірних чад Запорізької та Бердянської єпархій

Української Православної Церкви

+Лука митрополит Запорізький і Мелітопольський

+Ефрем архієпископ Бердянський і Приморський

По материалам сайтов Запорожской епархии и

Запорожской обладминистрации

19.03.2021